LipjaniPress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

Lajme Lipjani

Në këtë takim u diskutua lidhur me gjendjen e tanishme të bujqësisë në Komunën e Lipjanit, për Shkollën Bujqësore në Lipjan si dhe çështje të tjera të interesit të përbashkët në mes Komunës dhe Ministrisë së Bujqësisë.

Nënkryetari Xhemajli dhe Zëvendësministri Maxhuni shprehën gatishmërinë e tyre për bashkëpunim në të ardhmën, sa herë që një gjë e tillë është e nevojshme.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Aksident i rëndë trafiku në Fushë Kosovë, ka të lënduar

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Organizatat ndërkombëtare të përkushtuar ta ndihmojnë Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Obama sfidoi Kongresin për të dorëzuar $ 220 milionë.

lipjanipress

Në kujtim të përvjetorit të Masakrës së Reçakut

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar