LipjaniPress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

Lajme

Nasim Haradinaj po na del një politikan, diplomat, trim i vërtet, luftëtar i guximshëm, pavarësisht që nuk ka guzuar shumë të gjendet në frontin e luftës. Apo, si i tillë ndoshta do të ishte me ata që rënë për lirinë e Kosovës.
Por ky ka qenë një strateg që ka ditur te eskivoj gjatë asaj kohe.Po i tregon popullit se si guxon ti tregojë dhëmbët edhe fuqisë më të madhe në Botë- SHBA-së,pavarësisht që ajo na ka sjellur deri në këtë pozitë. Ndoshta ky farë Haradinaj është dashtë më kohë ti thot SHBA-së, nuk kam nevojë për ty sepse unë vetë do ta largojë ushtrinë dhe policinë serbe nga Kosova. Ështe e mundur që ky far luftëtari është verbruar në kolltuqet qeveritare dhe mendon se duke e ngritur gishtin do ta frikson shumë Delawie, neriun e një shteti më të fuqishëm në Gjeografine tokësore. Unë do ta kisha sygjeruar këtë trim që 2 milion Shqiptarë nuk meritojnë me qenë armiq të SHBA-ve, pse ky farë luftëtari është vërbruar i ulur në karrigën e Qeverisë. Nëse shqiptarët dhe Kosova nuk e ka mik Amerikën atëherë a mos dëshiron ky burrë të mendoj nga Lindja apo nga Azia. ”E di që ky trim disponon me arsenal të armatimit më bashkëkohor për ta mbrojtur vendin e tij. Por të kërcenohet një miku, një diplomati, një politikani nga Amerika siç është Delawie, është veprim jo i pjekur, primitive dhe shumë i ultë. Unë dyshoj që ky burrë nuk i din saksisht vrasjet dhe masakrat të cilat ja bërë ndaj qytetarëve te pafajshëm shqiptarë nga barbaria serbe./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Portali i njohur evropian shkruan se SHBA-ja detyroi Thaçin të heq dorë nga ushtria

lipjanipress

Momenti kur vajza shtypet nga treni në Indi (Video+18)

lipjanipress

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress
Skip to toolbar