LipjaniPress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

Lajme Lipjani

Nënkryetari i Komunës Sefer Tasholli, gjatë ditë së somte ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me përfaqësuesit e Fondacionit për Zhvillim të Qëndrushëm Ekonomik – Preda + Kosovë dhe Organizatës ASB nga Qeveria Gjermania, të dyja si autoritet zbatues dhe Komuna e Lipjanit si partnere.
Ky bashkëpunim nga ana e pjesëmarrësve u cilësua si shumë i rëndëshimën në realizimin e projektit në “Stabiliteti Socio-Ekonomik i Komuniteteve pakicë dhe shumicë në Kosovë është një nismë e financuar nga “Engagement Global”, në emër të Ministrisë Federale Gjermane për Bashkëpunim të Qëndrueshëm Ekonomik – Preda +Kosovë në partneritet me ASB.
Ky projekt ka për synim të krijoj kushe të qëndrueshme të jetesës dhe kushte më të mira socio-ekonomike për familjet e popullatës shumicë dhe asaj pakicë në Kosovë përmes gjenerimit të ardhurave, punësimit dhe mundësive të zhvillimit ekonomik.
Projekti do të implementohet gjatë viteve 2017-2019, ku do të përfshihen 11 komuna në mesin e tyre është edhe Komuna e Lipjanit./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Turqia mban të bllokuar Wikipedia’n

lipjanipress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Mblidhet Këshilli i AAK’së (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar