LipjaniPress

Nënkryetari Xhemajli priti në takim Zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Musa Cena

Lipjani

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli së bashku me drejtorin për Ekonomi dhe Zhvillim Shkelzen Hajdini kanë pritur në takim sot Zëvendësministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal Musa Cena.
Gjatë këtij takimi u diskutua mundësia e përfitmit të fondeve nga ministria e Zhvillimit Rajonal përmes projekteve të cilat Komuna e Lipjanit do të fokusohet në fushën e zhvillimit ekonomik e sidomos në zonën industriale në Kërqevë si dhe projekte për zhvillimin e zonave turistike në Lipjan.
Nënkryetari Xhemajli dhe drejtori Hajdini kanë prezantuar në pika të shkurtëra përparësitë që ka Komuna e Lipjanit për zhvillimin ekonomik dhe turistik. Ata po ashtu kanë shprehur gaditshmërinë e Komunës së Lipjanit për të konkuruar me projekte në fondin e kësaj ministrie.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ardian Nokaj: Darka e Fundit

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

Lajmrim për të gjithë të interesuarit se më datën 20.05.2017 e shtunë duke fillu nga ora 10:00 në fshatin Ribar i Madh – Lipjan

lipjanipress

Ndërsa në emër të familjarëve para të pranishmëve fjalë rasti ka mbajtur edhe përfaqësuesi i fshatit Ribar i Vogël, Nysret Kelmendi.

lipjanipress

Nga shtatori i 2017 shkolla fillore “Dy Dëshmoret” do të renovohet në tërësi brenda dhe jashtë.

lipjanipress

Lipjani së shpejti me fusha moderne sportive për tenis, basketboll dhe futboll(Foto)

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar