LipjaniPress

Neymar paralajmëron Realin

Sport

Neymar mendon se Barcelona ende mund ta fitojë titullin e Spanjës

Barcelona gjendet një pikë prapa Real Madridit, por Los Blancos ka dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe ekziston mundësia kjo diferencë të shkojë në shtatë pikë – natyrisht nëse ekipi i Zinedine Zidane fiton dy ndeshjet e mbetura, me Valencian e Celta Vigon, dyja si mysafirë.

Por, pavarësisht kësaj, Neymar beson Barcelona edhe më tej ka gjasa ta fitojë titullin, gjithmonë duke kujtuar atë që ndodhi sezonin që lamë pas, shkruan Goal, transmeton Gazeta Express.

“E dimë se është e vështirë ( të fitojmë titullin), por jo e pamundur. Vitin e kaluar ne ishim 12 pikë para vendit të dytë dhe në fund fituam me një apo dy pikë diferencë, nëse nuk gaboi”, tha fillimisht Neymar.

“Kam edhe shumë ndeshje deri ën fund, gjithçka mund të ndodhë, dhe ne jemi shumë të fokusuar. Jemi të etur për tituj dhe ne do të luftojmë deri ën fund për të”, shtoi braziliani.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dëshiron të fitoni sot në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress

Nuk ndalet Guardiola, Man City arrin marrëveshje me mesfushorin brazilian

lipjanipress

SAS seasonal summer 2018 routes – 5 new destination & 27 new non-stop routes

lipjanipress

Juventus iu rikthehet fitoreve (Video)

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

One Life dhuron donacion për dy ekipe të Ligës totale në Ferizaj KF GZIMI dhe KF ASHKANET ku këta 24 lojtarë u furnizuan me ndresa dhe trenerka.

lipjanipress

Kovacic a je normal? (Video)

lipjanipress

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

Conte në garë me Mourinhon për yllin e Benficas (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar