LipjaniPress

Nga dita e premte 26/05/2017 banorët e një ndërtese nuk kanë rrymë elektrike(FOTO)

Lajme Lipjani

E marte 30 maj
Perballë shkollës fillore “Vllezërit Frashëri” në Lipjan në rrugën “Gjergj Fishta”, kabllot e rrymës vazhdimisht marrin lidhje të shkurtër në njërën prej ndërtesave ku edhe gjendet Zyra e Punësimit, e kjo ka ndodhur edhe gjatë ditës rreth orës 8:20 të mëngjesit. Në momentet kur kishte ndodhur kjo lidhje e shkurtër, menjeherë ishte lajmru KEDS, ndërsa personit që e kishte lajmëruar rastin iu kishin bërë shumë pytje dhe më pas nga KEDS-I, ishte kërkuar personit ta lajmëroj rastin në Stacionin e Policisë në Lipjan. Mirëpo në ndërtesë zjarri po rritej dhe saktsisht pas 35 minutave bëhet edhe intevenimi nga KEDS-it . Pas gjithë kësaj ngjarje KEDS-I, u përgjigjet banorëve se kjo ndërtesë nuk u takon aseteve të KEDS-it,.Ata shprehen se duhet te presim nga Qendra e Prishtinës të na e komfirmojnë se a duhet të intervenojmë apo jo.
22 familje mbesin pa rrymë elektrike tërë ditën derisa diten e premte të datës 26.05.2017, nuk u konfirmua asnjë përgjigjje. Ndërsa ditën e neserme më 27 05.2017, vjenë një informatë nga zyrtarët e KEDS-it, se nuk mund të bëjnë asgjë në këtë drejtim dhe banorët mbeten në errësire mbi 104 orë ,duke qenë parapagues të rregulltë të rrymës së konsumuar./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

LDK fillon t’i bojkotoj seriozisht seancat, nuk e voton marrëveshjen e IPA-s

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

“Ora e Tokës – Earth Hour” për herë të tetë shënohet edhe në Kosovë.

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress
Skip to toolbar