Lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

Lajme

Në Bruksel, ku këtë mbrëmje vazhdon dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit, ka nis takimi në mes të Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian Federica Mogherini, dhe delegacionit serb.

Mogherini është në takim me Kryeministrin Aleksandar Vucic dhe Presidentin Tomislav Nikolic.

Facebook Comments

Related posts

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli