LipjaniPress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

Lajme

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq, ka thënën se gjatë negociatave në Bruksel me palën kosovare më 24 janar, i kishte thënë Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se është kriminel

Nikoliq ka thënë se Thaçi filloi të flasë për krimë lufte, dhe për këtë arsye, Nikoliq i kishte thënë Thaçit “ti je kriminel”.

Megjithatë, media serbe “Kurir” thotë se Federica Mogherini ishte mjaft e tensionuar para takimit, transmeton Gazeta Express.

Vetë presidenti i Serbisë Nikoliq e ka konfirmuar për median serbe se i ka thënë presidentit të Kosovës se është kriminel.

“Unë nuk kam mundur të heshtë për një gjë të tillë, kam thënë se ai është akuzuar për krime lufte dhe për këtë arsye duhet të japë përgjegjësi”, ka thënë presidenti serb.

“Nuk kam bërë asnjë skandal, ia kam zgjatur dorën atij kur kemi hyrë në sallën e takimit”, ka konfirmuar Nikoliq.

Ndryshe, mbrëmë në Beograd është mbajtur takimi i raundit të ri të negociatave në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

lipjanipress

Haxhinjtë e rinj kthehen në Kosovë, dy nga ta vdesin në Mekë (VIDEO)

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

lipjanipress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress

Gjermania i kërkon Serbisë që “problemin e Kosovës ta zgjidhë shpejt”

lipjanipress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

Rashiq: Lista Srpska është dashur ta rrëzojë Qeverinë

lipjanipress
Skip to toolbar