LipjaniPress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

Lajme Maqedoni

Për hërë të parë pas pavarësisë së vendit, në rajonet e Maqedonisë jugore kanë filluar të vendosen tabelat në dygjuhësi. Agjencia e lajmeve INA publikon një foto të tabelës së shkruar në shqip dhe maqedonisht, që tregon drejtimin për në Manastir dhe Krushevë.

Deri më tani nuk pasur asnjë reagim nga qytetarët maqedonas, të cilët e pranojnë realitetin dhe të vërtetën, shkruan INA.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Polici “dëshmitar” luan me nervat e PD-së! I veshur kuqezi këndon himnin… (VIDEO)

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Quni nuk tregon se si do të votonte për demarkacionin

lipjanipress

Të burgosurit e vitit ’81 tregojnë për vitet e burgut

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress
Skip to toolbar