LipjaniPress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

Lajme Lipjani

Të gjithë ata që kanë frekuentuar rrugën Ejup Uka – Dobrajë mund të shohin në dy ditët e fundit një rast që askujt nga institucionet përkatëse nuk po ia vret syrin. Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike që sjell veç “Vdekjen”.
Pronarja shtëpies pranë shtyllës elektrike, Shkurte Bahtiri ka thënë për LipjaniPress se ka dy ditë që i ka lajmëruar organet e Keds-it në Lipjan por as askush nuk ka reaguar deri më tani.
“Ka mbi 30 orë që rasti është lajmëruar në zyret e KEDS , por deri tani gjithçka mbetet në vesh të shurdhër. Në të njejtën kohë gjendemi pa rrym tash e 30 orë. I kam paralajmëruar se edhe një erë e lehtë të fryej shtylla elektrike do të rrezohet dhe pasojat mund të jenë fatale” ka thënë zsh.Bahtiri Rreziku nga shtylla është prezent që një kohë, përkatësisht që nga era e fundit që ka fryer në këtë vend.
/Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli dëgjon gratë sipërmarrëse (Foto)

lipjanipress

Arrestohen pesë kosovarë në Zvicër për korrupsion

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Britania dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Urimi i veçantë i kryetarit legjendar

lipjanipress

Aksident i rëndë trafiku në Fushë Kosovë, ka të lënduar

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress
Skip to toolbar