LipjaniPress

NJOFTIM: Dorëheqje nga PDAK, si dhe nga të gjitha funksionet e PDAK-së

Lajme Lipjani

Drejtuar: Danush Ademit, Kryetar i PDAK,së në vemendje të kryesisë. Nga: Limon Ramadani i nderuar, unë Limon Ramadani, anëtar i kryesis së PDAK,së e më heret kryetar i degës së PDAK,së në Lipjan jap doreheqje nga partia në fjale. Komuniteti ynë ka nevoje për hapje të vendeve të punës, për mbeshtetje të skamnoreve, për inkorporim në jetën publike, për shkollim dhe mireqenie. Angazhimi ynë në jetën politike do duhet shikuar si përgjegjesi e jo si privilegj. Kemi nevoje për krijim të urave e jo për burokrat të zyrave, kemi nevoje për meritokraci e jo për neopotizem e klientelizem. Të dashur qytetar të komunitetit tim, me dijen dhe fuqin time jam munduar të jem pran jush në qdo rrethan dhe kohë, por anashkalimi i meritokracis e beri të vetën që rruget nga ky moment të ndahen me PDAK. Nuk dua të flas ndryshe dhe të veproj ndryshe, zaten si mund dikush të llogaris në mbeshtetje nga strukturat e PDAK,së kur nga 41 kandidat për deputet të gjitheve u premtua posti i zvministrit, duke mos pyet fare kryesin, kjo përben shkelje statutit të partis. Po si mund të kemi refkektim si komunitet kur dihen mirefilli zhvillimet mes PDAK dhe PAI në Lipjan, si dhe veprimi arbitrar i kryetarit. Duke konsideruar që jemi vend demokratik, dhe pas një analize dhe konsultave me miqët nga komuniteti ynë, kam vendos që tash e tutje kontributin tim te jap në një parti e cila eshte e njohur për fitore e cila gezon respekt dhe ka ofruar siguri për ne, permes kesaj partie komunitetit tonë u hapen dyert për horizonte te reja. Aderimi im në kete subjekt politik do jetë publik dhe do u informoj me kohë. Sinqerisht Limon Ramadani për LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Spanja do ta ndalë ‘me forcë’ referendumin në Kataloni

lipjanipress

19 VITE MË PARË: RRËFIMET PËR PROTESTËN “BUKË PËR GRATË DHE FAMILJET E DRENICËS”

lipjanipress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Ardian Gjini kandidat për kryetar të Gjakovës

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress

20 mijë gra të dhunuara, asnjë i dënuar (VIDEO)

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress
Skip to toolbar