LipjaniPress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

Lajme Lipjani

Njoftohen përfaqësuesit e Organizatave ndërkombëtare që punojnë në drejtim të përmirësimit të gjendjes së pjesëtarëve të komuniteteve rom dhe ashkali se mund ti dërgojnë propozimet e tyre për plotësimin e Komitetit Komunal Veprues i cili do të themelohet bazuar në Shkresën e MAPL-së drejtuar Kryetarëve të Komunave të Republikës së Kosovës 1-0-3466 të datës 17.01.2018 me qëllim të monitorimit të zbatimit të strategjisë dhe planit të veprimit për përfshirjen e komuniteteve rom, ashkali në shoqërinë Kosovare (2017-2021) .

Për më shumë kliko më poshtë;

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Provokim apo aderim!? Gazetari Duriqi kapet “mat” në takim me kryetarin e PDK-së së Lipjanit

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron semimaturantët

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

Shqipe Pantina jep dorëheqje

lipjanipress

1648 testime për COVID-19

lipjanipress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

lipjanipress
Skip to toolbar