LipjaniPress

NJOFTIM: Te nderuar miq, shoke dhe njerez te vullnetit te mire!

Lipjani

Familja jone keto dite po kalon momente te veshtira pas aksidentit qe pesoi familjari yne Sabedini deri sa ishte duke punuar me mjet pune per sigurimin e nje mireqenje me te mire per familjen .
Pas fteses sone publike per dhurim te gjakut per ti dalur ne ndihme Sabedinit, u lajmeruan shume vullnetar dhe treguan gatishmerine per te na dalur ne ndihme, dhuruan gjak dhe nje numer i madh vullnetaresh tjere kane shpreh gatishmerine per te dhuruar gjak me te cilet edhe jemi ne kontakt .

Per momentin jane siguruar doza te mjaftueshme per ditet ne vijim dhe pas konsultimit me mjeket ju njoftojme se nderpritet per momentin ftesa per dhurim te gjakut per kete rast .

I falenderojme nga zemra te gjith ata qe kane dhuruar gjak per Sabedinin, dhe ata qe jane ne pritje per dhurim te gjaku, gjithashtu falenderojme shoket e Sabedinit dhe te gjith njerzit qe shprehen gatishmeri qe ne cdo kohe te jene afer nesh.
Falenderim te vecant per stafin mjekesor qe po japin maksimumin per Sabedinin.

Nese do te paraqitet nevoja per gjak ne te ardhmen do te bejme ftese permes mediave dhe rrjeteve sociale./Lipjanipress.com//

Me shume respekt!
Familja Agushi

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

lipjanipress

ASPEKTE DEMOGRAFIKE DHE STATISTIKORE PËR PUNËSIMIN DHE STRUKTURA E PUNËSIMIT NË LIPJAN

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress

Komuna e Lipjanit ndër komunat e para me sistem të prokurimit elektronik (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar