LipjaniPress

Nuk ndalet Guardiola, Man City arrin marrëveshje me mesfushorin brazilian

Sport

Frederico Rodrigues de Paula Santos, i njohur si Fred, do ta veshë fanellën e klubit nga “Etihad Stadium” sezonin e ardhshëm.
Sipas burime të Goal, Manchester City dhe Shakhtar Donetskkanë arritur marrëveshje për 24 vjeçarin brazilian, Fred, i cili do t’i kushtojë ekipit të Pep Guardiolas 50 milionë euro (44.5 milionë funte), transmeton Gazeta Express.

Ish mesfushori i Arsenalit, Gilberto Silva, është një ndër përfaqësuesit e 24 vjeçarit dhe ai që e ka ndihmuar brazilianin t’i bashkohet Man Cityt, që pritet vetëm zyrtarizmi nga dyja klubet.

Një burim i afërt i ka thënë Goal-it se lojtari është i ngazëllyer me interesimin e klubit anglez dhe se gjithçka do të finalizohet shumë shpejtë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Katastrofë, kjo nuk i ka ndodhur më parë Cristiano Ronaldos (Foto/Video)

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress

Zyrtare: KF Minatori bëhet me trajner të ri

Granit

Dëshiron të fitoni sot në bastore, atëherë provoni këto ndeshje

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Granit

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Arbëria humbet miqësoren e parë

Granit

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress
Skip to toolbar