LipjaniPress

Nuk ndalet Haki Abazi: Nuk mjafton me dorëheqjen e Shpend Ahmetit, ja çka kërkon tjetër

Lajme

Analisti politik, Haki Abazi ka shënuar përseri në profilin e tij zyrtar në Facebook, rreth kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti, i cili u përfol shumë për për shetitjen e tij në jaht, pëcjell GazetaBlic.Abazi përmes këtij postimi thotë që nuk mjafton dorëheqja e Shpend Ahmetit.

Shënimi i plotë:

Per punen e jahtit dhe pergjegjesine insitucionale dhe jo partiake. Ne momentin e marrjes se pergjegjesise pubilke me nuk perfaqesohet interesi partiak por ka pergjegjesi per insitucionin qe eshte i te gjitheve pavaresisht se si kane votuar. Asnje veper e ndyre e me korruptuar se ajo qe mund te jete pak e korruptuar nuk e perjashton pergjegjesine ndaj institucionit. Athere per te bere te qarte:
1. E denoj ashper vrasjen e Astrit Deharit dhe kerkoj drejtesi deri ne fund.
2. E denoj rrahjen e aktivistit te VV dhe kercniment ndaj Sekretarit te pergjitheshem.
3. Kerkoj si nder te paret, gjetjen dhe sjellje para drejtesise per te gjithe vraret politike qe nga 1997 deri 2004 perfshire edhe gazetaret perfshire edhe vrasjen e aktivisteve te VV nga polcia Rumune.
4. Keroj sjelljen para drejtesise te gjithe atyre qe kane vjedhur dhe zhvatur pronat shoqerore dhe publike.
5. Kerkoj pergjgjesine per aktet e theyrjs se ligjit dhe rregulloreve e procedurave ne punesim nga nepunesit deri tek nivelet me te larta shtetrore.
6. Kerkoje doreheqjen e kryetarit te Prishtines per shak te mohimit te fakti se ka qene ne jahte dhe per mshehje te mardhenjeve me pronaret e Jahtes para dhe pas shkuarjen ne Jahte. Me kte percaktohet standard i veprimit demokratik dhe pergjgjesise ndaj institucionit te votes qytetare.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Gjenerali amerikan: Mund të nis lufta në Europë

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress
Skip to toolbar