LipjaniPress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

Lajme Lipjani Shneta

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë është 65 mijë e 350, ndërsa i të shëruarve është 56 mijë e 974.

Këto të dhëna i ka pubikuar zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti.

Sipas këtyre statistikave numri i të vdekurve nga COVID-19 ka arritur në 1 mijë e 558 persona.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

lipjanipress

Policia: Disa raste penale dhe 14 incidente të ndryshme gjatë zgjedhjeve

lipjanipress

Mentor Vishesella ftonë Komandatët e “Brigadës 121 Ismet Jashari Kumanova”në debat para mediave të ballafaqohen me realitetin

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

lipjanipress
Skip to toolbar