LipjaniPress

Opozita kritikon komunën e Lipjanit për tejkalim të numrit të të punësuarve

Lajme Lipjani

Opozita në komunën e Lipjanit hedh kritika për numrin e madh të punëtorëve në administratën e kësaj komune.
Deklarojnë se janë afër 100 punëtorë më tepër sesa lejohet me Ligjin për Administratën komunale.

Mirëpo, zyrtarë të komunës së Lipjanit thonë se numri prej 189 punëtorëve të Administratës është i lejuar me Buxhetin e Republikës së Kosovës.

Madje, kryetari Imri Ahmeti deklaron se komuna ka nevojë edhe për 20 punëtorë të tjerë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

Shoqëria Civile në Lipjan, e kënaqur me zbatueshmërinë e Strategjisë për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun nga ana e Komunës

lipjanipress
Skip to toolbar