LipjaniPress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

Lajme Lipjani

Qëllimi i kampanjës është ndërgjegjësimi i prindërve për rëndësinë e arsimit të fëmijëve të tyre nga niveli Parashkollore deri tek universiteti, si dhe ngritjen e vullnetit dhe dëshirës së fëmijëve për shkollë dhe ngritje profesionale.
OJQ VoRAE kampanjën është duke e zhvilluar në 13 komuna të vendit dhe 19 lokacione .
“Ne bëjmë thirrje të gjithë prindërve që të kujdesën për arsimimin e fëmijëve të tyre dhe të ju ofrojnë mundësit e në jete më të mirë përmes shkollimit arsimimit” thonë përfaqësues të VoRAE./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Aktualisht qetësi totale në Mitrovicë

lipjanipress

Thaçi rrugës për Bruksel në takim me krerët e BE’së: Do të flasim për vizat dhe për FSK’në

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Donacion të rëndësishëm nga Gjermania Policis së Kosovës

lipjanipress

Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Lipjan Njofton

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Beteja e Presidentit për fajësimin e bashkësisë ndërkombëtare

lipjanipress

Shkon në 54 numri i të vdekurve nga orteku i borës (Foto)

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress
Skip to toolbar