LipjaniPress

Pallaska tregon se kur do të fillojë punën Gjykata Speciale (Video

Lajme

Avokati Dastid Pallaska ka thënë se tash e tutje çdo ditë mund të presim që të fillojë puna e Gjykatës Speciale.

Ai tha se me emërimin e Gjyqtarëve të procedurës paraprake mund të fillojë edhe shqyrtimi i aktakuzës edhe caktimi i paraburgimit.

Pallaska, në emisionin Click të RTV 21 tha se para këtij momenti nuk mund të vinte në shprehje fillimi i punës, por tash e tutje shprehu bindjen se çdo ditë mund të presim që të fillojë puna.

Ndryshe, sot janë emëruar gjykatësit Ndërkombëtarë të Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Policia: Disa raste penale dhe 14 incidente të ndryshme gjatë zgjedhjeve

lipjanipress

« Shembull për të tjerët », Tasholli uron Aliun për kryetar të AKK-së

Granit

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR KRYETARIN RETKOCERI NË JANJEVË E KA FUTUR NË PANIK IMRI AHMETIN

lipjanipress

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian: Kosova faktor stabiliteti në rajon

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress
Skip to toolbar