LipjaniPress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

Lajme

Teksa punimet për ndërtimin e sheshit në veriun e Mitrovicës po vazhdojnë, tashmë janë publikuar edhe pamjet se si do të duket ky shesh dhe struktura e betonit në vend të murit ilegale, i cili u largua të dielën.

Ministri i Mjedisit dhe Planfikimit Hapësinor, Ferat Shala ka publikuar një video në anmiacion 3D ku paraqiten detaje për dukjen e sheshit, raporton lajmi.net

Ky shesh do të ndërtohet në bazë të marrëveshjes mes nivelit qendror dhe lokal të Kosovës, me zyrtarët e Serbisë, marrëveshje e cila u arrit me datën 4 shkurt.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress
Skip to toolbar