LipjaniPress

Parashikimi i motit për javën që po vjen

Lajme Lipjani

Gjatë ditëve të ardhshme të javës së fundit të muajit maj, mbi vendin tonë pritet të shtrihen masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu dhe fusha më stabile anticiklonike.
Këtyre ditëve parashihet të mbajë mot më i ngrohtë, me intervale më të gjata me diell. Gjatë orëve të pasdites priten zhvillime të vransirave lokale, e ditën e hënë vetëm rreth viseve malore priten mundësi për riga lokale shiu.
Ditën e enjte, pasdite priten mundësi për riga lokale shiu, e nga dita e premte dhe në fundjavë do të mbajë mot i paqëndrueshëm kur priten më shumë mundësi për reshje lokale shiu të shoqëruara edhe me bubullima.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje kur gradualisht do të ngrihen edhe mbi vlera mesatare, me minimale nga 8C deri në 13C, e maksimale nga 22C deri në 26C.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtime të ndryshme 1-8m/s. Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave normale.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress

Familja Rugova në Zyrën e Thaçit: U dorëzohet medalja presidenciale për Ibrahim Rugovën

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Reagim ndaj shkrimit, shpifjes dhe genjeshtres ne portalin: lajm.co

lipjanipress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Shkumbin Demolli: Njoftim Për Protest Me daten 17tetor Sheshi Skenderbeu,protestojm me Moton Duam Pun,Ftojm LVV-LDk-Alternativen dhe tëgjith qytetart të Na Bashkohen.

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress
Skip to toolbar