LipjaniPress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

Lajme Lipjani

Lipjan 7 maj

Të dielën ne Lipjan është mbajtur Kuvendi i III- të, zgjedhor i PAI- së. Në punimet e këtij subjekti politik kanë marrë pjesë 134 delegat.

Me këtë rast është analizuar puna mes periudhës kohore nga Kuvendi i kaluar, duke e vlerësuar sit ë suksesshëm dhe janë përcaktuar detyra të reja për periudhën e ardhshme katër vjeçare.Punimet e PAI-së i ka shoqëruar edhe një numër aktivistësh si Hetem Arifi, delegatë në Kuvendin e Kosovës dhe një numër bashpunëtorësh si Qazim Rrahmani, Asllan Kryeziu, Adem Kryeziu, Hava Rexhepi dhe Jakup Haliti si dhe zyrtari për zgjedhje komunale Hamëz Kadriu, kryetar i KKZ, në Lipjan. Nga delegatët e pranishëm në këtë Kuvend me 133 vota për kryetar është zgjedhur Lulzim Qerimi, për mandatin katër vjeçarë./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ismet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti

lipjanipress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

lipjanipress

HIERARKIA E KRIMIT NË KOSOVË(VIDEO)

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

Daçiq i rren amerikanët se shqiptarët mund t’i sulmojnë serbët në veri të Kosovës

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Mërgimtari kosovar tregon tmerrin që i ndodhi në Serbi

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

Gjilan: Merr para ryshfet, arrestohet nga policia

lipjanipress
Skip to toolbar