LipjaniPress

Partitë në pushtet dhe ato në Opozitë takohen për demarkacionin

Lajme

Nënkryetarët e partive politike kryesore në vend, pritet që në çdo moment të nisin takimin, në të cilin merret vesh se do të diskutohet për tema të rëndësishme për vendin, njofton Klan Kosova.
Ata kanë vendosur që të zhvillojnë këtë takim, ku do të diskutohet për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës dhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi
Deri tash janë parë të kenë arritur nënkryetarët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti dhe Glauk Konjufca dhe ai i Nisma, Bilall Sherifi.
Asnjëra prej subjekteve politike nuk ka dhënë ndonjë detaj se për çka tjetër do të debatojnë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Zaev i kërkoi Ivanovit që ta tërheqë vendimin

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Sërish sulme në Siri, vriten dhjetëra persona

lipjanipress
Skip to toolbar