LipjaniPress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

Lajme

Miliona euro marrin çdo vit partitë politike parlamentare, por të pakta janë ato që për votuesit dhe qytetarët bëjnë publike gjithçka rreth partisë.

Ani pse mbi 4 milionë ndahen nga buxheti i shtetit, para këto të taksapaguesve, partitë politike komunikimin me qytetarët kanë zgjedhur ta bëjnë me rrjete sociale, e jo përmes një ueb faqeje zyrtare, raporton KTV.

Për këtë, Demokracia Plus ka bërë një hulumtim për secilin subjekt politik.

PDK’ja dhe AAK’ja nuk kanë fare ueb faqe funksionale, LDK’ja pjesërisht, ndërsa Vetëvendosje e Nisma janë më aktive.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

lipjanipress

Këto janë faktet pse kerkoj dorëheqjen e Shpend Ahmetit (video)

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress

NISMA për Kosovën dega Lipjan mbajti takim me kandidatët per asamble komunale.

lipjanipress
Skip to toolbar