LipjaniPress

Pas 42viteve punë, pensionohet mesuesi Naim Bahtiri!

Lajme

Në arritjen e gjithëmbarshme të shoqërisë së një vendi, padyshim kontribut të madh kanë dhënë mësimdhënësit, ata që kanë shpërndarë dritën e dijes. Puna me brezat e rinj për arsimimin dhe edukimin e tyre vlerësohet si bazament kryesor për të ndërtuar një shoqëri të shëndosh. Shumë punëtorë arsimi ia kanë kushtuar një jetë shkollës dhe punës me nxënës. I tillë është edhe mësuesi Naim Bahtiri, i cili shërbeu mbi 42 vjet në shkolla të ndryshme të komunës së Lipjanit.

Të shkruash për biografinë e mësuesve të gjeneratës më të ndritshme të arsimit, nuk mjafton vetëm një copë letër. Pjesë e kësaj gjenerate ishte edhe mësimdhënësi Naim Bahtiri, i cili sot është pensionuar pak pasi ka mbushur më shumë se katër dekada punë të palodhshme dhe kontribut të çmueshëm në arsim.

Lajmin për pensionimin e ka dhënë për Ulpianapress, familjarët e Bahtirit.


Bahtiri gjatë kësaj përiudhe 42 vjeçar u dallua për korrektësi, vullnet dhe përkushtim ndaj nxënësve.

Në ditën e pensionimit mësimdhënësit dhe Drejtoria e arsimit kanë falenderuar mesusin, e cili punoj për shumë vite duke dhënë kontribut të lartë në edukimin e shumë brezave.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Deklaratë për media e Partisë Liberale të Kosovës

Rexhep Isufi

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Bastisen zyrat qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë Le Pen

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar