LipjaniPress

PDK dega në Lipjan ,mbajti takim në qytetin e Lipjanit

Lajme Lipjani

Lipjan,23.04.2017
Në qytetin e Lipjanit me qeverisjen e PDK-së ,u vunë themelet e një qyteti zhvillimor,modern e bashkëkohor
Në ambientet e shfmu “Vëllezërit Frashëri”, PDK- ka mbajtur takimin e radhës sot ,me strukturat organizative të nëndegëve të qytetit të Lipjanit,Laxha e Re,Konjuh dhe Akllap Lulzim Rrustemi nënkryetar për çështje organizative është shprehur se:një rëndësi të veçantë ti kushtojmë qytetit të Lipjanit se pse është bërthama e Komunës ,është një qytet që ka marr formën e zhvillimit gjatë qeverisjes sonë ,qytetarët e Lipjanit meritojnë një qeverisje tjetër meritojnë një komunikim më të mirë ,prandaj ky takim i joni është një rëndësie të veçantë. Partia Demokratike ,ne bashkëpunim me juve do të bëjë prioritete me standard evropiane për zhvillimin e më tutjeshëm të qytetit tonë për mandatin e ardhshëm katër vjeçar dhe me votën juaj ta ndërpresim sa më parë këtë qeverisje aksidentale për këtë mandate të pazareve politike .Qytetin e Lipjanit do ta qeverisë PDK ne mandatin katërvjeçar me vizion të ri më kudra të reja me perspektive të mirë për të gjithë.
Kryetari I PDK-së dega ne Lipjan ,z.Shukri Buja fillimisht është shprehur para të pranishmëve se, qyteti I Lipjanit ka pas shumë probleme ne kemi rregullue infrastrukturën si në kanalizime ujësjellës që është investim gjerman me standarde të larta që na është dashtë me ndërrua krejt gjatë ndërtimit të rrugës katër korsi që i ka dhënë pamje të mirë Lipjanit ,drejt një qyteti zhvillimor modern. Pastaj rregullimi e shumë hapësirave publike me gjelbërim (parqe ) për qytetar që kur i takoj tani janë falënderues që kemi realizua këto projekte. Punë të mirë kemi bërë me rrënimin e shkollës së vjetër ne qytet pavarësisht prej problemeve politike. Gjithashtu guximshëm kemi liruar hapësirën me lokale tek stacioni I trenit ku aty kemi bërë hapësirë gjelbëruese për qytetarë .Projekti madhor për qytetin ton është projekti I lumit sitnica ,për te cilin e kemi projektin detal që do të zbukuronte Lipjanin dhe do ti jepte krejtësisht pamje tjetër ,ketë do ta bëjmë gjithsesi .Ajo që na shqetëson është se kjo qeverisje po degradon projektet të shumta si rruga katër korsi ne rrugën “Hredin BajramI”duke I ndërrua formën nga katër korsi ne tri i kwto .Ne do të dëgjomë propozimet tuaja dhe sëbashku do të hartojmë programin elektoral ne të mirë të të gjithëve .Ka thënë mes tjerash .z.Buja,Para të pranishmëve kanë diskutuar edhe Selvije Halimi,Ismet Hajrullahu dhe Florent Hoxha./Lipjanipress.com//
Sektori për Informim dhe arkiv

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ky është rusi më i kërkuar në botë, për spiunazh ndërkombëtar

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

lipjanipress

Kush po kërkon të ndërtojë 5 spitale në qendrat më të mëdha rajonale? Tregon ministrja Bajrami (Video)

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

Putin thotë se Rusia nuk e ka ndërmend të përzihet në zgjedhjet e Francës

Press Lipjani

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

‘Kodra e Trimave’ proteston kundër ndaljes së shpeshtë të rrymës (Video)

lipjanipress

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar