LipjaniPress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

Lajme Shqipëri

Nënkryetarët e pesë partive kryesore në vend janë takuar gjatë fundjavës në Tiranë. Takimi është konfirmuar nga Naim Rashiti i Grupit Ballkanik për Politika, i cili ka thënë se takimi është i nënti me radhë që nga marsi i vitit të kaluar.
Formate të këtilla kishin nisur me qëllim të nxitjes së dialogut ndërpartiak në funksion të zhbllokimit të situatës politike për shkak që ndërlidhen me Asociacionin dhe Demarkacionin.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Rashitit.

Dialogu politik

Takimi i radhës në kuadër të dialogut politik është mbajtur ne Tiranë në nivel të nënkryetarëve dhe përfaqësuesve të lartë të subjekteve poltike parlamentare, PDK, LDK, VV, AAK dhe NISMA.

Ky është takimi i 9-të i këtij niveli nga marsi i viti 2016. Dialogu politik i filluar vitin e kaluar do të vazhdojë i pandërprerë dhe të gjtiha çështjet e rëndësishme do të jenë pjesë e diskutimeve midis subjekteve politike. Kësaj radhe ky takim ndodhi ne Tiranë e takimet tjera do të vazhdojnë të mbahen në Prishtinë, dhe jo vetëm

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Haradinaj mesazh nga Franca për Pavarësinë

lipjanipress

Një mi i shkakton mijëra euro humbje një kompanie ajrore

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress
Skip to toolbar