LipjaniPress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

Lajme Shqipëri

Nënkryetarët e pesë partive kryesore në vend janë takuar gjatë fundjavës në Tiranë. Takimi është konfirmuar nga Naim Rashiti i Grupit Ballkanik për Politika, i cili ka thënë se takimi është i nënti me radhë që nga marsi i vitit të kaluar.
Formate të këtilla kishin nisur me qëllim të nxitjes së dialogut ndërpartiak në funksion të zhbllokimit të situatës politike për shkak që ndërlidhen me Asociacionin dhe Demarkacionin.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Rashitit.

Dialogu politik

Takimi i radhës në kuadër të dialogut politik është mbajtur ne Tiranë në nivel të nënkryetarëve dhe përfaqësuesve të lartë të subjekteve poltike parlamentare, PDK, LDK, VV, AAK dhe NISMA.

Ky është takimi i 9-të i këtij niveli nga marsi i viti 2016. Dialogu politik i filluar vitin e kaluar do të vazhdojë i pandërprerë dhe të gjtiha çështjet e rëndësishme do të jenë pjesë e diskutimeve midis subjekteve politike. Kësaj radhe ky takim ndodhi ne Tiranë e takimet tjera do të vazhdojnë të mbahen në Prishtinë, dhe jo vetëm

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Raportet mes Bashkimit Evropian dhe Donald Trumpit eskalojnë në pikë kritike

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Zbulohet arsyeja e arrestimit të vëllait të ish-ministrit Jabllanoviq

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani

Ambasadori i SHBA’së thirrje prokuroreve e gjykatëseve: Luftojini kriminelët

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress
Skip to toolbar