LipjaniPress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

PDK-Dega Lipjan ka reaguar ndaj veprimeve të paligjshme të aktivistëve të LDK-së në disa qendra të votimit. Komunikata e PDK ka nxjerr në pah se si njerëz të Imri Ahmetit nëpër disa qendra votimi po shantazhojnë dhe kërcënojnë votuesit. “Partia Demokratike e Kosovës reagon ndaj zhvillimeve momentale në disa qendra të votimit si: Dobrajë e Madhe, Akllap, Babush i Muhaxherëve, ku njerëz të afërt të Imri Ahmetit kandidatit të LDK-së po qëndrojnë brenda hapësirave të qendrave të votimit,ku është i ndaluar qendrimi dhe përmes prezencës së tyre po mundohen të shantazhojnë votuesit duke ju kërkuar që të votojnë për kandidatin e tyre. Njëkohësisht po në këto qendra vërehet edhe prezenca e kandidatëve për asamble komunale nga ky subjekt, të cilët po kërcënojnë dhe shantazhojnë qytetarët për ti votuar ata. PDK- dega Lipjan kërkon nga organet komeptente në përputhshmëri me ligjin të marrin masa për këto veprime antiligjore”, thuhet ne komunikatën e PDK.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

ZYRTARE: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për kryeministër

lipjanipress

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Lipjani mbanë Akademi përkujtimore për Dëshmorët dhe Martirët e Kombit

lipjanipress

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

lipjanipress

‘FSK’së i duhen 10 vjet që të arrijë nivelin e nevojshëm të Ushtrisë’ (Video)

lipjanipress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

lipjanipress
Skip to toolbar