LipjaniPress

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

PDK-Dega Lipjan ka reaguar ndaj veprimeve të paligjshme të aktivistëve të LDK-së në disa qendra të votimit. Komunikata e PDK ka nxjerr në pah se si njerëz të Imri Ahmetit nëpër disa qendra votimi po shantazhojnë dhe kërcënojnë votuesit. “Partia Demokratike e Kosovës reagon ndaj zhvillimeve momentale në disa qendra të votimit si: Dobrajë e Madhe, Akllap, Babush i Muhaxherëve, ku njerëz të afërt të Imri Ahmetit kandidatit të LDK-së po qëndrojnë brenda hapësirave të qendrave të votimit,ku është i ndaluar qendrimi dhe përmes prezencës së tyre po mundohen të shantazhojnë votuesit duke ju kërkuar që të votojnë për kandidatin e tyre. Njëkohësisht po në këto qendra vërehet edhe prezenca e kandidatëve për asamble komunale nga ky subjekt, të cilët po kërcënojnë dhe shantazhojnë qytetarët për ti votuar ata. PDK- dega Lipjan kërkon nga organet komeptente në përputhshmëri me ligjin të marrin masa për këto veprime antiligjore”, thuhet ne komunikatën e PDK.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton ndërtimin e trotuarëve në fshatin Konjuh

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Debat i ashpër i kandidatëve presidencialë francezë për Evropën

lipjanipress
Skip to toolbar