LipjaniPress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Vazhdon fushata dorë me dorë e kandidatit për kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, kësaj radhe u takua me shitësit e tregut të gjelbër në Lipjan.
z. Hajrullahu ju kërkoi mbështetjen për zgjedhjet e 22 tetorit dhe në të njëjtën kohë ju premtoi këtyre shitësve se në mandatin e tij qeverisës do të bashkëpunoj ngushtë me ta duke i përkrahur tregëtarët e Komunës së Lipjanit për të ju ofruar një lokacion te ri dhe kushte më të mira për shitjen e mallrave të tyre.
Këta qytetarë e mirëpritën z. Hajrullahun dhe njëkohësisht thanë se do ta përkrahin konceptin e Partisë Demokratike të Kosovës duke votuar numrin 94 dhe Forcën e Ndryshimit në zgjedhjet e 22 nëntorit./LipjaniPress.com//
Sektori për Informim!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kroatët publikojnë hartën e Shqipërisë Etnike, çmenden serbët (FOTO)

lipjanipress

O’Connell i bindur që Franca do ta trajtojë fer Haradinajn

lipjanipress

Lladrovci me kazmë në dorë del nëpër rrugët e Drenasit (Foto)

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Alarmi i frikshëm: Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Rusi–Perëndim (Foto)

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Kosova nuk ka bërë mjaft për minoritetet, thotë O’Connell

lipjanipress

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

lipjanipress

Më 7 maj mbahen zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të gjithë qytetarët e lipjanit të jenë pjesëmarrës në protestën gjithëpopullore me 28.11.2017

lipjanipress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar