LipjaniPress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

Lajme Lipjani

Shtabi zgjedhor i degês ka mbajtur takim për përgaditjet për fushatën zgjedhore e cila fillon me 22 shtator.
Kandidati për Kryetar z. Ismet Hajrullahu kërkoi angazhim më i madh dhe gjithëpërfshirës i të gjitha strukturave për të përquar tek çdo qytetar platëformën zgjedhore të PDK-së.
Poashtu u kërkua koordinim të strukturave për takimet zgjedhore të Kanidatit për Kryetar të Komunës z. Ismet Hajrullahu.
Shtabi zgjedhor shprehu shqetësim për shantazhet që po u bëhen anëtarëve të PDK-së në vendet e punës nga ana e pushtetarëve komunalë, ku janë evidentuar shumë raste të shantazhimeve dhe kërcënimeve nga Imri Ahmeti dhe klika e tij.
Askush nuk mund ta ndalë frymën e fitores së PDK-së, dhe përkrahjen e qytetarëve që po e përkrahin platëformën dhe Kandidatin z. Hajrullahu./LipjaniPress.com//
Sektori për informimit

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Ftesë për Propozime (FP) për përzgjedhjen e Ndërtesave shumëbanesore në bashkëpronësi

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

lipjanipress
Skip to toolbar