LipjaniPress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka pritur përfaqësusit e Organizatës World Vision në Kosovë, ku temë diskutimi ishte hapja e zyrës për zhvillim në Lipjan e cila ka të bëj me trajtimin e fëmijëve në nevojë si dhe mundësia e arsimimit gjithëpërfshirës së tyre.

Gjatë këtij takimi u diskutuan sfidat me të cilat ballafaqohen fëmijët me aftësi të kufizuara dhe qëllimi i këtij projekti është të punohet intensivisht me fëmijët, të rinjët dhe shkollat në përgjithsi duke përfshirë të gjitha komunitetet në Lipjan.
Kryetari Imri Ahmeti e ka mirëpritur këtë projekt dhe hapjen e kësaj zyreje në Lipjan e cila do të ndihmoj fëmijët në nevojë si dhe do të kontribuoj në arsimimin dhe përfshirjen e tyre në shoqëri. Kryetari Ahmeti ka shprehur gadishmërinë e tij për çdo bashkëpunim lidhur me hapjen dhe funksionimin e kësaj zyreje duke krijuar hapësira për bashkëveprimin me këtë organizat./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

NISMA për Kosovën – Lipjan hap fushatën zgjedhore me një koktej rasti e Premte ora 18:00 në restaurant “Toni”

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të marrin pjesë në takimin e përbashkët pronarët e banesave kolektive.

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

PDK-Lipjan, nominon z. Shukri Bujën për kryetar të Lipjanit!

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress
Skip to toolbar