LipjaniPress

Përkujtohet heroi i kombit Ismet H. Asllani në Lipjan.

Lipjani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ,Kadri Veseli, njëherit lider i Partisë Demokratike të Kosovës , sot bëri homazhe tek pllaka përkujtimore , në përvjetorin e 18-të të rënies heroike të heroit të Kombit Ismet Asllani.Ai shoqërohej nga strukturat e degës së PDK-së në Lipjan të prirë nga kryetari Shukri Buja gjithashtu deputete Kuvendit të Kosovës dhe Selvije Halimi ,kryetare e Gruas Demokratike dega ne Lipjan si dhe deputete e Kuvendit të Kosovës .
Sektori për informim dhe arkiv./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress

AKR-Dega në Lipjan, Sabit Pacolli me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani,

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në ditët në vijim

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

ISH NËNKRYETARI I DEGËS SË AKR-SË NË LIPJAN I BASHKOHET LËVIZJES VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Komuna e Lipjanit ndër komunat e para me sistem të prokurimit elektronik (Foto)

lipjanipress

Ilir Tasholli Aderon ne LDK njëri nga drejtorët në qeverisjen aktuale në (AAK)

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress
Skip to toolbar