LipjaniPress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

Lajme Lipjani

Partia  Socialdemokrate e Kosovës ka mbajtur para pak minutave një aksion para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Në muret e objektit të Qeverisë së Kosovë, PSD  ka shkruar “Krejt dhe drejt = I gjithë pushtetit sovjetëve”.

Pas këtyre mbishkrimeve, anëtarët e PSD-së kanë tentuar që të njëjtin mbishkrim ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit të Kosovës, por këtu ka filluar përleshja mes anëtarëve të PSD-së dhe zyrtarëve të Policisë  së Kosovë.

Si pasojë e përleshjes, një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore.

Me të përfunduar aksioni, autoambulanca është parë para objektit të Kuvendit të Kosovës, e cila i ka ofruar tretman mjekësor zyrtarit policor.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Berisha e quan Thaçin “kryerrenc të Kosovës

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

Mungesa e kanalizimit rrezikon jetën e fëmijëve të Krajkës së Prizrenit

lipjanipress

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Lista Srpska nuk do ta japë miratimin për formimin e ushtrisë

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress
Skip to toolbar