LipjaniPress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

Lajme Bota Nderkombëtare

Në një aksident në B 462 pranë Dunningen, një burrë dhe një fëmijë u vranë. Foto: Heidepriem
Dunningen – Një përplasje me kokë në B 462 pranë Dunningen vrau një shofer 26-vjeçar dhe një nga bijat e tij të hënën në mëngjes. Një vajzë tjetër, e cila gjithashtu u ul në makinë, erdhi me lëndime të rrezikshme për jetën në spitalin universitar në Freiburg.

Dunningen – Një përplasje me kokë në B 462 pranë Dunningen vrau një shofer 26-vjeçar dhe një nga bijat e tij të hënën në mëngjes. Një vajzë tjetër, e cila gjithashtu u ul në makinë, erdhi me lëndime të rrezikshme për jetën në spitalin universitar në Freiburg.

Pak para ora 11, 26-vjeçari ishte duke udhëtuar në makinë me dy tre dhe katër vjeçare bijat e tij të vjetër, në B 462 vjen nga Hochwald vjen drejt Dunningen. Menjëherë pas bashkimit të autostradës së vjetër federale (Dunningen East) ai erdhi nga akti i pashpjeguar në korsinë e majtë dhe u përplas me një kamion që po afrohej.

26-vjeçari vdiq në vendin e aksidentit. Kur viktima duhej të hiqej nga automjeti, punëtorët e shpëtimit në pjesën e prapme të makinës gjetën një tjetër fatale: njëra nga vajzat e burrit.

Sipas policisë, fëmija tjetër u plagos rëndë dhe fluturoi me një helikopter shpëtimi në spitalin universitar në Freiburg.

Shoferi i kamionit u plagos lehtë dhe erdhi për trajtim të mëtejshëm në klinikën Helios në Rottweil.

Prokurori publik Rottweil urdhëroi përfshirjen e një eksperti aksidenti, i cili erdhi menjëherë në skenën e aksidentit. Dëmtimi total ka ndodhur në BMW. Dëmtimi i kamionit është gjithashtu i rëndësishëm.

Brigada e zjarrit ishte në detyrë për rimëkëmbjen e viktimave të aksidentit dhe masa të tjera mbështetëse.

Gjatë regjistrimit të aksidentit B 462 duhej të ishte plotësisht i paaftë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress

Tahiri po ia sheh fundin dialogut me Serbinë

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Reagim ndaj shkrimit, shpifjes dhe genjeshtres ne portalin: lajm.co

lipjanipress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

lipjanipress

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress
Skip to toolbar