LipjaniPress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

Lajme

Në Ferizaj gjatë ditës së sotme, një grup studentor kanë penguar punimet e asamblesë komunale.

Mexhit Ramosa nga Demokracia Studentore, ka thënë në Ora e Fundit se kjo po bëhet për shkak të gjuhës fyese që është përdorur nga Kryetari i Ferizajt, Muharrem Svarqa, ndaj një asamlisteje të Kuvendit Komunal, njofton Klan Kosova.

”Është për ta kundërshtuar gjuhën fyese të Svarqës që ka përdorur ndaj një gruaje. Se kemi penguar askënd, pankartat që patëm ne u shqyen”.

”Kjo qeveri po cenon edhe mediat sepse se ka transmetuar askund mbledhjen” ka thënë Ramosa, njofton Klan Kosova.

Ndërkaq menjëherë pas deklaratave të Ramosajt, ka pasuar reagimi i Faruk Gurit, Kryetar i Kuvendit komunal të Ferizajt, i cili tha se e gjithë kjo pengesë po bëhet për inate personale që studentët kanë me organet komunale, njofton Klan Kosova.

”Kjo organizatë studentore në vend që të mirret me çështjet studentore po merret dhe po pengon asamblenë po merret me gjëra që nuk iu takojnë”.

”Merren me një çështje për të cilën është sqaruar më 10 mars. Ky aktivitet i kësaj demokracie vjen si shkak i inateve personale me organet komunale, sepse kjo organizatë ka kërkuar një donacion për të menaxhuar debatet publike, e ky donacion nuk i është ofruar për shkak të disa procedurave” ka thënë Guri në Ora e Fundit, njofton Klan Kosova.

Akuzat se kjo pengesë e asamblesë komunale në Ferizaj po bëhet për inate personale i ka mohuar përfaqësuesi i grupit të studentëve Mexhit Ramosa, duke thënë se inatet nuk qëndrojnë aspak me personelin e komunës në Ferizaj.

”Kjo që po e thotë kryetari është shqetësuese dhe nuk qëndron aspak në atë se ne kemi inate personale me Kryetarin Svarqa”

”Kryetari nëse e ka fyer një grua asambleiste është në gjendje të fyej gjithë gratë e Kosovës”.

”Sot nga Kuvendi jemi larguar dhunshëm, na janë shqyer pankartat”.

”Aksionet tona do t’i vazhdojmë për të ndaluar këtë qeveri fyese. Nuk kam inate personale me Kryetarin”, ka përfunduar Ramosa, njofton Klan Kosova.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Zogaj merr veten, tregon se në kë dyshon për sulmin ndaj tij

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan Ftesë për qytetarët e Lipjanit

lipjanipress

Lista Srpska nuk do ta japë miratimin për formimin e ushtrisë

lipjanipress

SHPEND AHMETI DJE U SHFAQ REAL

lipjanipress

Policia jep detaje për djegien e zyrave të partisë serbe në Mitrovicën e Veriut

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress

Matoshi: Kosovës i duhet një President i urtë jo një si Thaçi

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress
Skip to toolbar