LipjaniPress

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

Lajme Lipjani

Sot në fshatin Bujan të Lipjanit para një numri të konsideruar të nxënësve, arsimtarëve dhe të pranishmëve të tjerë, u bë perurimi i objektit të ri shkollor “Nezë Bujani” në këtë vendëbanim.
Në këtë rast Drejtori Komunal i Arsimit Rasim Hasani, ka theksuar se Komuna e Lipjanit është përkushtuar që lëminë e arsimit ta ketë prioritet të veçantë në mënyrë që kushtet të jenë sa më mira për mësimdhënie, mësimnxënie dhe për të arritur deri te një edukim sa më cilësor.
Të pranishmit i ka përshendetur duke uruar për shkollën e re edhe nënkryetari i komunës Sefer Tasholli dhe Astrit Buja drejtor i shkollës fillore “Nezë Bujani”./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Musliu: Lugina e Preshevës ndihet e fyer, Kosova nuk i ndihmon asgjë

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

lipjanipress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

lipjanipress

Kryesia e Deges se AAK-se ne Lipjan mbane takimin e rradhes

lipjanipress

Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Trump zbut disa sanksione ndaj Rusisë

lipjanipress

Mediat kroate: Serbët dëbuan kroatët nga Janjeva e Kosovës

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar