LipjaniPress

Përurohet projekti: “Përmirësimi i hapësirave publike në qytetin e Lipjanit, faza e dytë”

Lipjani

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti sot ka pritur në zyrën e tij Drejtorin e Zyrës Zvicërrane për Bashkëpunim në Kosovë, Patrick Etienne, Drejtorin e projektit DEMOS, Norbert Piljs si dhe bashkëpunëtorë të tjerë të cilët bashkarishtë kanë përuruar projektin “Përmirësimi i Hapësirave Publike Faza e II-të” në qytetin e Lipjanit.

Kryetari Ahmeti e ka vlerësuar si shumë të rëndësishëm realizimin e këtij projekti dhe tha se me këtë projekt është arritur që të krijohen hapësira gjelbëruese dhe rekreative të cilat do të shfrytëzohen nga qytetarët lipjanas dhe banorët e lagjeve, ku gjithashtu është bërë edhe rregullimi i trotuareve, si dhe vendosja e semaforëve dhe bus-stacioneve që kanë qenë të domosdoshme për qytetin.
Në shenjë respekti dhe falenderimi Kryetari Ahmeti ndau mirënjohje për Drejtorin e Zyrës Zvicërrane për Bashkëpunim në Kosovë, Patrick Etienne si dhe Drejtorin e projektit DEMOS, Norbert Piljs, duke uruar që ky bashkëpunim të vazhdoj edhe në të ardhmën dhe që Komuna e Lipjanit të vazhdoj të ketë një mbështetje ashtu siç ka pasur në vitet 2015 – 2016, jo vetëm në financimin e projekteve por edhe me asistencën që kanë ofruar për të rritur përformancën e Administriatës në disa sektorë.
Ndërsa Drejtori Patrick Etienne tha se ndihet i lumtur që sot gjendet në Lipjan dhe se qëllimi i kësaj vizite është që të shohim për së afërmi punimet që janë zhvilluar në përmirësimin e jetës së qytetarëve në Komunën e Lipjanit. Ai tha se çdo investim që bëhet duhet të jetë në favor të qytetarëve me mundësi që edhe ata të përfshihen në procesin e vendimmarrjes.
Nga ana tjetër, përfaqësuesi i projektit DEMOS, Norbert Pijls është shprehur se Komuna e Lipjanit ka bërë një punë të shkëlqyeshme në përmirësimin e hapësirave publike dhe këtë e ka bërë në disa mënyra. Fillimisht Komuna ka pasur një shumë të madhe të bashkëfinancimit në këtë projekt si dhe gjatë gjithë kohës ka pasur angazhim të vazhdueshëm nga Kryetari i Komunës dhe stafi i tij profesional./Lipjanipress.com//

  

  

  

  

  

  

  

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron semimaturantët

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Ftoheni të merrni pjesë në mbledhjen publike të Kryetarit të Komunës, Imri Ahmeti me qytetarët e Komunës së Lipjanit.

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Tash për tash s’ka indikacion për zgjedhje të parakohshme, Më i zëshmi për të shkuar në zgjedhje është deputeti i PDK-së Shukri Buja

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar