LipjaniPress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe Ambasadori i Norvegjisë për Republikën e Kosovës dhe Republikën e Shqipërisë, Per Strand Sjaastad sot kanë përuruar projektin “Sistemi i unifikuar i adresave”, projekt me anë të të cilit janë vendosur numërat për rreth 15 mij hyrje në Komunën e Lipjanit.
Me këtë rast Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti tha se është mirënjohës dhe falenderues ndaj Qeverisë Norvegjeze dhe Autoritetit Hartografik Norvegjez për donacionin e ofruar në instalimin dhe finalizimin e sistemit të adresave në Komunën e Lipjanit.
“Për ne është një projekt jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe i nevojshëm që është përfunduar me sukses. Konisderoj se tanimë është kompletuar sistemi i adresave për të gjithë qytetarët e Lipjanit, sistem ky që sigurisht do të mirëmbahet dhe do të azhurnohet” – tha kryetari Ahmeti.
Nga ana tjetër ambasadori Norvegjez, Per Strand Sjaastad u shpreh i lumtur që sot vizitoi Lipjanin dhe tha se është shumë i kënaqur që një projekt i till kaq i nevojshëm është implementuar me sukses në këtë komunë.
Në shenjë falenderimi për kontributin e tyre, Kryetari Ahmeti ndau mirënjohje për ambasadorin Per Strand Sjaastad dhe për Drejtorin e Autoritetit Hartografik Norvegjez, Helge Onsrud, ndërsa në shenjë respekti për bashkëpunim të mirë, Drejtori Helge i dhuroi Kryetarit Ahmeti kutinë postare.
Projekti është pjesë e Sistemit të Adresave dhe është bashkëfinancuar nga Autoriteti Hartografik Norvegjez, Agjencioni Kadastral i Kosovës dhe Komuna e Lipjanit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me OJQ “Zëri i Romëve, Ashkalinjëve dhe Egjiptasve”

lipjanipress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

lipjanipress

Gecaj: Hipokrizia nuk ka kufi (Foto)

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Gjilan: Merr para ryshfet, arrestohet nga policia

lipjanipress

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress
Skip to toolbar