LipjaniPress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe Ambasadori i Norvegjisë për Republikën e Kosovës dhe Republikën e Shqipërisë, Per Strand Sjaastad sot kanë përuruar projektin “Sistemi i unifikuar i adresave”, projekt me anë të të cilit janë vendosur numërat për rreth 15 mij hyrje në Komunën e Lipjanit.
Me këtë rast Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti tha se është mirënjohës dhe falenderues ndaj Qeverisë Norvegjeze dhe Autoritetit Hartografik Norvegjez për donacionin e ofruar në instalimin dhe finalizimin e sistemit të adresave në Komunën e Lipjanit.
“Për ne është një projekt jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe i nevojshëm që është përfunduar me sukses. Konisderoj se tanimë është kompletuar sistemi i adresave për të gjithë qytetarët e Lipjanit, sistem ky që sigurisht do të mirëmbahet dhe do të azhurnohet” – tha kryetari Ahmeti.
Nga ana tjetër ambasadori Norvegjez, Per Strand Sjaastad u shpreh i lumtur që sot vizitoi Lipjanin dhe tha se është shumë i kënaqur që një projekt i till kaq i nevojshëm është implementuar me sukses në këtë komunë.
Në shenjë falenderimi për kontributin e tyre, Kryetari Ahmeti ndau mirënjohje për ambasadorin Per Strand Sjaastad dhe për Drejtorin e Autoritetit Hartografik Norvegjez, Helge Onsrud, ndërsa në shenjë respekti për bashkëpunim të mirë, Drejtori Helge i dhuroi Kryetarit Ahmeti kutinë postare.
Projekti është pjesë e Sistemit të Adresave dhe është bashkëfinancuar nga Autoriteti Hartografik Norvegjez, Agjencioni Kadastral i Kosovës dhe Komuna e Lipjanit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

Komisioni Parlamentar për Media dënon ashpër kërcënimet ndaj Berat Buzhalës

lipjanipress

Thaçi: Pajtohem me Mogherinin, të ndërtojmë ura e jo mure

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress
Skip to toolbar