LipjaniPress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

Lajme

Është përuruar Qendra e Paraburgimit në Prishtinë, ku u tha se është objekt me standarde të larta.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se do ta ngrisin nivelin në burgje dhe të mos lejojnë gjëra të këqija në burgje.

Ai shtoi se për të siguruar kushte sa më të mira për të burgosurit kanë hapur qendra të paraburgimit si kjo e sotme. Tahiri tha se viti 2018 do të jetë vit i fuqizimit të ligjzbatimit.

Po ashtu, Tahiri ka deklaruar se është i angazhuar që të largojë të gjitha parregullësitë brenda burgjeve të Kosovës.

Ndërsa, ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar tha se ky objekt është me standarde të larta i ndërtuar me mjete të buxhetit të Kosovës. Qendra e paraburgimit ka kushtuar 6.7 milionë euro.

Në këtë ceremoni ka qenë i pranishëm edhe ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar i cili ka thënë se po plotësohet një standard drejt sundimit të ligjit, por edhe se kanë krijuar një përvojë të mirë në ndërtimin e objekteve të tilla./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zyra e Mogherinit: Rrënimi i murit ndihmon qytetarët e Mitrovicës Veriore e Jugore

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

lipjanipress

LDK fillon t’i bojkotoj seriozisht seancat, nuk e voton marrëveshjen e IPA-s

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Problemet e mërgimtarëve gjatë aplikimit për të votuar në Kosovë

lipjanipress

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress
Skip to toolbar