LipjaniPress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

Bota Lajme

Policia britanike ka shkruar në llogarinë e vet zyrtare në Twitter se është duke e trajtuar sulmin në Londër si incident terrorist derisa të vërtetohet se nuk ka qenë i tillë.
Katër deri në 12 persona janë lënduar nga një person i cili i shkeli ata me makinë, transmeton Express.

Një sulmues me thikë e ka therur një oficer të policisë brenda ndërtesës së Parlamentit britanik dhe më pas është qëlluar me armë nga policia.

Parlamenti është bllokuar nga policia.

Policia po ashtu u ka bërë thirrje qytetarëve që ta shmangin parlamentin.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Ja ku e kishte kaluar natën 4 vjeçari i humbur në Mramor

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Debat i ashpër i kandidatëve presidencialë francezë për Evropën

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

Suedia i mbron zyrtaret e veta që veshën shami gjatë vizitës në Iran (Foto)

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress
Skip to toolbar