LipjaniPress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

Lajme

Gjatë ditës së martë rreth orës 10:00, në filialin e bankës “Raifaisen” në Shtime, ka ndodhur një grabitje, në të cilën janë përdorur edhe armët e zjarrit. Policia e Kosovës nga rajoni i Ferizajt ka njoftuar se lidhur me këtë rast të dyshuar janë së paku katër persona.

Sipas policisë, dy nga katër të dyshuarit kanë qenë të armatosur me armë të gjata. Nuk raportohet për të lëndar. Ndërkohë që grabitësit kanë marrë me vete dy kasaforta me rreth 5 mijë Euro dhe me një veturë janë larguar në drejtim të panjohur.

Hetuesit e Sektorit të Hetimeve Rajonale janë duke grumbulluar prova dhe janë vënë në kërkim të të dyshuarve.

Gazeta Express, ka raportuar sot gjatë ditës lidhur me këtë rast.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Letër Dërguar Albin Kurtit,

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

ZYRTARE: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për kryeministër

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Në kujtim të përvjetorit të Masakrës së Reçakut

lipjanipress

Lajm i mirë nga Italia, kërkohen 17 mijë punëtorë sezonalë. Ja rregullat për shqiptarët

lipjanipress

Zgjedhjet e përgjithshme mbahen në fund të majit

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress
Skip to toolbar