LipjaniPress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

Lajme

Policia e Kosovës ka marrë në pyetje sot deputetin e Nismës për Kosovën, Milaim Zekën lidhur me veprën penale që ndërlidhet me mashtrim dhe shmangie nga tatimi.

Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, Policia e Kosovës e cila iu është referuar deputetit Zeka, me inicialet M.Z.

“Mund të ju konfirmojmë se sot Policia e Kosovës ka intervistuar personin me inicialet M.Z. lidhur me veprën penale që ndërlidhet me ,,Mashtrim” dhe shmangie nga tatimi. Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës të gjitha veprimet e mëtejme do t’i ndërmarrë në konsultim dhe koordinim me prokurorinë kompetente”, thuhet në përgjigjen e Zyrës për Informim të PK-së.

Deputeti Zeka sot gjatë ditës është takuar edhe me kryeministrit Haradinaj. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Prishtinë, kështu i shmanget aksidentit që ka mundur të jetë tragjik (Video)

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

“Murtaja e bardhë” në Serbi, çdo vit një qytet më pak

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress
Skip to toolbar