LipjaniPress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

Lajme

Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit i ka gjobitur 1 743 persona në trafik. Kjo shifër është rekorde të paktën për këtë vit.
Së fundi duke iu referuar statistikave të aksidenteve të shumta në trafik, policia ka formuar “Task Forcë” për t’i parandaluar ato.

Për dallim nga aksidentet fatale, që nuk u regjistrua asnjë gjatë 24 orëve të fundit, ato me persona të lënduar dhe me dëme materiale sërish ishin të shumta.

Sipas të dhënave të policisë, dje në territorin e Kosovës janë regjistruar gjithsej 80 aksidente, prej të cilave 26 me persona të lënduar dhe 54 të tjera me dëme materiale.

Në rrugë aktualisht ka shtim të patrullave policore dhe kështu do të jetë deri në përfundim të sezonës verore.

Indeksonline ka mësuar se bashkë me zyrtarët policor në terren kanë dalë edhe eprorët e tyre dhe se motoja e “Task Forcës” është zero tolerancë për gjithë shkelësit e rregullave të trafikut.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

“KEDS-i nuk iu shit vëllait turk, por e blenë ata që e shitën” [video]

lipjanipress

Arrestohet një Person, Tentoi të Votojë edhe për Gruan

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress
Skip to toolbar