LipjaniPress

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

Lajme Lipjani

Posta gjermane (Deutsche Post DHL), gjegjësisht regjioni i Bonn-it (Niederlassung Bonn) është e interesuar në bashkëpunim dhe punësim afatgjatë të të rinjëve nga Kosova në profesionin e postierit.

Në grupin e parë do të përzgjedhen 28 persona, e një bashkëpunim i tillë – sipas sinjaleve të dhëna nga Deutsche Post DHL – do të vazhdojë edhe më tej.

Përzgjedhjen dhe trajnimin e të interesuarve do t’a bëjë personi zyrtar i autorizuar nga Deutsche Post DHL – Hasan Jonuzaj, në bashkëpunim dhe koordinim me udhëheqësit e regjionit të Bonn-it (Niederlassung Bonn).

Sipas nevojave dhe dëshirës së këtij regjioni postar, të përzgjedhurit mund të fillojnë me punën e tyre në detyrën e postierit nga shtatori i vitit 2018.

Kriteret e aplikimit për të interesuarit:
1. Të jetë shtetas i Republikës së Kosovës
2. Mosha e preferuar 20 – 40 vjeçar-e (M/F)
3. Të ketë njohuri të gjuhës gjermane në shkrim dhe lexim (sjellja e ndonjë dëshmie për njohjen e gjuhës)
4. Të posedojë patent – shofer (kategoria ?, të dorëzohet një kopje
5. Vërtetimin që tregon se kandidati nuk është nën hetime

Pagesa për aplikim është 10 euro për person (në këtë çmim përfshihen të gjitha qështjet teknike të aplikantëve para fazës së trajnimit).

Dorëzimi i dokumenteve bëhet përsonalisht nga të interesuarit, duke filluar nga data: 26.06 – 03.07.2018 (çdo ditë) nga ora 10:00 – 17:00 në Restaurant “Hamza” (kati i dytë) në qendër të Malishevës, përballë parkut “Adem Jashari”.
Të gjitha informacionet e hollësishme i gjeni në fotot e më

poshtme në gjuhën gjermane.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

Territori i Kosovës do të matet nga zyrat me dokumente kadastrale

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

Rritet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani

Ambasada gjermane në Kosovë hap librin e zisë për Helmut Kohl

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

lipjanipress
Skip to toolbar