LipjaniPress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

Lajme

Procesi gjyqësor për grushtin e shtetit në Mal të Zi rifillon nesër (e hënë) dhe pritet që në këtë proces të dëshmojë deputeti i opozitës, Milan Knezheviq.

Gjatë gjithë javës janë mbajtur seanca në Gjykatën e Lartë të Podgoricës, ku të premten për herë të parë u mor në pyetje kryetari i partisë opozitare proserbe, Fronti Demokratik, Andrija Mandiq.

Ai akuzohet për bashkëpunim me qarqet kriminale në Serbi dhe Rusi për planifikim të armatosur mbi institucionet shtetërore të Malit të Zi dhe vrasjen e kryeministrit të atëhershëm malazez.

Mandiq mohoi çdo lidhje me organizatën kriminale, duke e cilësuar procesin gjyqësor si të montuar dhe të motivuar politikisht. /voa

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

LAVDI PËR JETËN DHE VEPRËN E ISMET ASLLANIT (KOMANDAT PRAPASHTICA).

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

Gecaj: Hipokrizia nuk ka kufi (Foto)

lipjanipress

Nipi i Adem Jasharit ia ktheu pushkën KFOR-it (Video)

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Shisnin trupin për para, Gjermania arreston 35 homoseksualë nga Ballkani

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

FSK stërvitet me ushtrinë e Shqipërisë – Demolli nuk e përmend në Tiranë themelin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Çka u tha për Kosovën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Serbisë?

lipjanipress
Skip to toolbar