LipjaniPress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

Lajme

Procesi gjyqësor për grushtin e shtetit në Mal të Zi rifillon nesër (e hënë) dhe pritet që në këtë proces të dëshmojë deputeti i opozitës, Milan Knezheviq.

Gjatë gjithë javës janë mbajtur seanca në Gjykatën e Lartë të Podgoricës, ku të premten për herë të parë u mor në pyetje kryetari i partisë opozitare proserbe, Fronti Demokratik, Andrija Mandiq.

Ai akuzohet për bashkëpunim me qarqet kriminale në Serbi dhe Rusi për planifikim të armatosur mbi institucionet shtetërore të Malit të Zi dhe vrasjen e kryeministrit të atëhershëm malazez.

Mandiq mohoi çdo lidhje me organizatën kriminale, duke e cilësuar procesin gjyqësor si të montuar dhe të motivuar politikisht. /voa

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Qëllohet me armë për vdekje derisa po xhironte një videoklip muzikor (Foto)

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Visar Ymeri: Koha na ka dhënë të drejtë për 10 shkurtin (video)

lipjanipress

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Monedha false 100-ëshe qarkullojnë nëpër Prishtinë

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress
Skip to toolbar