LipjaniPress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

Lajme

Agjencia serbe e lajmeve Tanjug, duke iu referuar shkrimit të radios gjermane Deutsche Welle, e cila raportoi se takimi i mbrëmshëm në Bruksel mes Prishtinës dhe Beogradit ka dështuar, dhe burimeve të veta, thotë se ka dyshime se Prishtina zyrtare është duke u përgatitur të sulmojë serbët në veri të Kosovës, përcjell gazetametro.net.

Tutje, Tanjug shkruan se çfarë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Bruksel, në takimin e dytë të Kosovës dhe Serbisë në nivelin e lartë, nuk është kumtuar, dhe pjesëmarrësit e takimit të mbrëmshëm në Bruksel kanë respektuar marrëveshjen me përfaqësuesen e lartë Frederica Mogerini që të mos japin deklarata për media.

E vetmja gjë që dihet, është ajo se darka e punës në mes të palës serbe dhe asaj kosovare nuk ka zgjatur shumë. Ndërsa takimi në mes të përfaqësueses për politikë të jashtme të BE’së, Federica Mogherini palës serbe ka zgjatur më shumë se dy orë.

Në anën tjetër, kryeministri serb, Aleksandar Vucic, ka paralajmëruar për një takim urgjent me serbët e Kosovës që do të zhvillohet sot rreth orës 17:00 në Rashkë, qytet afër kufirit me Kosovën.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

SBAShK-u apel nxënësve e arsimtarëve: Nesër në orën e parë mos shkoni në shkollë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Studentët protesojnë kundër një vendimi të Donald Trump (Foto)

lipjanipress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar