LipjaniPress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

Lajme Lipjani

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”.
Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

Por pse figura e Ibrahim Rugovës është kaq e rëndësishme sot e kësaj dite?

Shikojeni videon e mëposhtme.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kështu duket “harta politike” pas zgjedhjeve të 11 qershorit, ku fitoi PAN e ku VV?(FOTO)

lipjanipress

Dr. Fitim Selimi- Kryetar i Deges se AAK-se ne Lipjan,

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

170 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Sitnica

lipjanipress

Lista Srpska: Prishtina të themelojë Asociacionin

lipjanipress

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress
Skip to toolbar