LipjaniPress

Publikohen fotografitë e të arrestuarve për sulmin kundër drejtorit të burgjeve (Foto)

Lajme

Policia ka arrestuar tre persona të dyshuar për sulm ndaj Sokol Zogajt, drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës.
Insajderi ka mësuar se të arrestuarit janë Blerim Abdullahu, Burim Zhejqi, Guri Mulolli dhe ka siguruar fotot e të tre të dyshuarve për rrahjen e drejtorit të SHKK’së.

Personi i identifikuar si Blerim Abdullahu konsiderohet si i dyshuari kryesor për kryerjen e sulmit.

Gjatë aksionit të zhvilluar sot, policia po ashtu konfiskoi automjetin me të cilin dyshohet se është përdorur për ikjen e tyre pas sulmit.

Zogaj është rrahur mëngjesin e së mërkurës nga persona të maskuar. Sulmi ndaj tij ka ndodhur në hyrjen e banesës ku ai banon.

Ai është rrahur me shufra metalike dhe mjete tjera të forta në kohën kur po shkonte në punë. Zogaj ka marrë trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ku po qëndron ende.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Reçica: Asociacioni sipas ligjeve të Kosovës

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

LDK paralajmëron zgjedhje parlamentare në pranverë

lipjanipress
Skip to toolbar