LipjaniPress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

Lajme Lipjani

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë gjatë ditës së sotme ka pranuar një donacion pajisje shendetesore nga KFOR-i TURK në Kosovë.
Drejtoresha e Shëndetësisë dhe e Përkujdesjes Sociale në Lipjan Vlora Limani Hajnuni gjatë pranimit të këtij donacioni në emër të Kryetarit Imri Ahmeti ka falenderuar KFOR-in Turk për këtë donacion mjaft të nevojshëm për QMF-në e Janjevës. Ajo po ashtu ka theksuar se shëndetësia e Lipjanit është ndër prioritetet e qeverisjes komunale andaj ky donacion është i mirëseardhur në ngritjen e cilësisë së shërbimeve shëndetësore për nevojat e qytetarëve lipjanas.
Ndërsa, Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar cili ka qenë i pranishëm gjatë këtij përurimi ka përshendetur dhe ka uruar banorët për këtë donacion.
Komandanti i KFOR-it TURK në Kosovë Cem Sinan Barim, duke uruar banorët e Janjevës për këtë donacion ka shprehur gadishmërinë e bashkëpunimit edhe në të ardhmen.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Oficerja bukuroshe e FSK-së, i punon arat (Foto)

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

lipjanipress

Bekim Olluri zgjedhet anëtar i Kryesisë së Forumit Rinor të AKR-së në nivel Qendror.

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Amerikanët: Votuam për Trump, por s’duam që muri me Meksikën të ndërtohet

lipjanipress

I refuzohet azili, refugjati i vë flakën vetes (Video)

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Të shtëna me armë në një shkollë në Francë, ka të plagosur

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress
Skip to toolbar