LipjaniPress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

Lajme Lipjani

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë gjatë ditës së sotme ka pranuar një donacion pajisje shendetesore nga KFOR-i TURK në Kosovë.
Drejtoresha e Shëndetësisë dhe e Përkujdesjes Sociale në Lipjan Vlora Limani Hajnuni gjatë pranimit të këtij donacioni në emër të Kryetarit Imri Ahmeti ka falenderuar KFOR-in Turk për këtë donacion mjaft të nevojshëm për QMF-në e Janjevës. Ajo po ashtu ka theksuar se shëndetësia e Lipjanit është ndër prioritetet e qeverisjes komunale andaj ky donacion është i mirëseardhur në ngritjen e cilësisë së shërbimeve shëndetësore për nevojat e qytetarëve lipjanas.
Ndërsa, Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar cili ka qenë i pranishëm gjatë këtij përurimi ka përshendetur dhe ka uruar banorët për këtë donacion.
Komandanti i KFOR-it TURK në Kosovë Cem Sinan Barim, duke uruar banorët e Janjevës për këtë donacion ka shprehur gadishmërinë e bashkëpunimit edhe në të ardhmen.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Koci: Shumë shpejt do ta padisim Serbinë për gjenocid në Kosovë

lipjanipress

21 Masi Dita Botërore të Sindromes “Down”

lipjanipress

Kusari – Lila zotohet për angazhim të mëtutjeshëm në tolerancën ndërfetare

lipjanipress

Kryetari i AAK-se ne Lipjan Dr. Fitim Selimi se bashku me nje pjese te anetareve te kryesise se AAK-se kane bere homazhe te varrezat e Deshmoreve dhe Martireve te luftes ne Sllovi dhe Terbufc.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në vizitë Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Shënohet viktima e parë nga sulmi në Londër

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Daçiq anulon vizitën në Kroaci, ashpërsohen tonet mes dy shteteve

lipjanipress

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress
Skip to toolbar