LipjaniPress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Lajme Lipjani

Policia e Kosovës me anë të një komunikate ka konfirmuar se sot në QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar.
Njesitet policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, dhe pas kryerjes së hetimeve kanë hapur rastin si dëmtim prone, rast që dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës, transmeton Lajmi.net.
Sot rreth orës 07:50, policia ka pranuar informatën se në QKUK, saktësisht në zyrat e administratës, kanë hyrë persona të dyshuar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të cilat pas përfundimit të fazës fillestare të hetimit, si dhe pas ekzaminimit të vendit të ngjarjes, me urdhër të prokurorit përkatës kanë hapë rastin Dëmtim prone. Rast ky që dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës.

Aktualisht policia në bashkëpunim me institucionet relevante është duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit,raporton Gazeta “Ekxpress”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komunikat :Partia e Ashkalive për Integrim Dega-Lipjan

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Shkon në 54 numri i të vdekurve nga orteku i borës (Foto)

lipjanipress

Kelmendi: Rinia ka shumë ide për hapjen e bizneseve të reja

Press Lipjani

Erona Hogjaj nga Rahoveci Finaliste Miss Suisse Francophone.

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress

Përkujtohet heroi i kombit Ismet H. Asllani në Lipjan.

Press Lipjani

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress
Skip to toolbar